Rewal i okolice

Rewal to miejscowość słynąca z dostępu do szerokiej piaszczystej plaży. Na turystów czeka aż 300m linii brzegowej do pełnego wykorzystania. Można tu uprawiać sporty wodne, opalać się, a także bawić na specjalnie przygotowanych urządzeniach zjeżdżalniach i dmuchanych konstrukcjach. Od stałego lądu oddziela plażę wysoki klif, z którego rozpościerają się malownicze widoki. Przy ul. Sikorskiego spotkać można specjalne zejście na plażę z platformą widokową (12m n.p.m.). 

Wokół przygotowano mnóstwo ścieżek dalekobieżnych, spacerowych oraz rowerowych. Będąc tu nie można nie zajrzeć do Parku Wieloryba, czy słynnej Alei Zakochanych, której głównym punktem jest pomnik Małego Księcia. W centrum miasta uwagę przyciągają metalowe modele wielorybich szkieletów. Wiążą się one z dawną legendą, która głosi, że wieki temu na wodach Bałtyku w tutejszych okolicach pojawił się wieloryb, którego mięso zapobiegło głodowi mieszkańców.  Na wielbicieli jednośladu w okolicy czekają szlaki takie jak Rewalska Kraina Słońca, Szlak Jeziora Liwia Łuża czy Szlak Śladami Rybołówstwa Morskiego.

Rewal i jego okolice przyciągają licznymi zabytkami, miejscami do uprawiania sportu (jazda konna, park linowy, skatepark, korty tenisowe, boiska wielofunkcyjne) muzeami (Muzeum Rybołówstwa, Muzeum Na Klifie w Trzęsaczu) i atrakcjami dla dzieci.

Za dnia w miejscowości przygotowywane są liczne imprezy plenerowe, sportowe i towarzyskie, a wieczorami - dyskoteki, dansingi oraz kameralne spotkania w restauracjach. 

Copyright 2016 - Wszystkie prawa zastrzeżone

logo Akcept